+380 (66) 098-07-80
  • uk
    • ru

Історія конкурсу

История конкурса

У 1991 – 2013 рр. в Донецьку (Україна) проходив “Міжнародний конкурс молодих піаністів на батьківщині Сергія Прокоф’єва”, автором ідеї якого виступив видатний український музикант, піаніст, педагог, професор, заслужений діяч мистецтв України В’ячеслав Григорович Бойков, який протягом двадцяти років очолював кафедру спеціального фортепіано Донецької державної музичної академії імені Сергія Прокоф’єва. Всього було проведено сім міжнародних конкурсів. VIII “Міжнародний конкурс молодих піаністів на батьківщині Сергія Прокоф’єва” в 2015 р. не відбувся в зв’язку з війною на сході України.

Цей конкурс був відроджений у 2018 р. за сприянням Міжнародної школи мистецтв «Монтессорі центр» і за підтримки заслуженого діяча мистецтв України Олексія Вікторовича Скрипника, який у 2009 – 2014 рр. очолював Донецьку державну музичну академію імені Сергія Прокоф’єва. В теперішній час конкурс проходить раз на рік, навесні. Учасники виконавських і композиторських номінацій змагаються у 12 вікових категоріях і 4 групах номінацій: “Фортепіано”, “З оркестром”, “Диригування”, “Композиція”. Учасники групи номінацій “Теорія музики” змагаються у 12 категоріях. У конкурсі можуть брати участь українські та зарубіжні музиканти.

З 2019 р. Всеукраїнський відкритий конкурс імені С.С. Прокоф’єва проходить під патронатом народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, заслуженого діяча мистецтв України Валерія Олександровича Матюхіна. Конкурс проходить за підтримки: Національної академії мистецтв України, Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського, Національної спілки композиторів України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

X